تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: تکلیف واحدهای تولیدی تملک شده توسط بانک‌ها مشخص شود.

به گزارش افلاک، مهندس امیری در جلسه کارگروه امور اقتصادی و تولید استان اظهار کرد: بانک‎ها برای واحدهایی که تملک‌شان قطعی شده و طرح‌ها آنها آماده واگذاری است برای جذب سرمایه‌گذار اقدام کنند.

وی ادامه داد: برای آن دسته از طرح‌ها و واحدهایی که تملک‌شان قطعی نشده با سرمایه‌گذار اولی توافق شود و در غیر این صورت جلساتی برای تعیین تکلیف سریع‌تر آنها انجام شود.

امیری یادآور شد: نیروی انتظامی در اجرای رأی آن دسته از طرح‌ها و واحدهای تملیکی نیز که رأی به خلعیت آنها صادر شده، کمک کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان خاطرنشان کرد: طرح‌هایی که پیشرفت فیزیکی قابل توجهی ندارند، به دیگر سرمایه‌گذاران معرفی شوند.

وی با تأکید بر این‌که باید شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی به صورت مستمر برگزار شود، یادآور شد: جزئیات طرح‌ها و واحدهای تحت تملک بانک‎های استان برای جذب سرمایه‎گذار در سایت سرمایه‌گذاری معرفی شوند.

امیری افزود: گله‌مندی از بانک عامل در لرستان خیلی بالاست و باید طرح‌هایی که به این بانک ارجاع داده می‎شود، به خصوص تسهیلات تکلیفی، سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.

معاون استانداری لرستان با اشاره به تسهیلات مشاغل خانگی گفت: بانک ملی و صادرات تا پایان دی تسهیلات موردنظر در این خصوص را جذب کنند.

وی با بیان این‌که باید بانک‌های عامل تسهیلات مستقیم خود را در سامانه رونق تولید ثبت کنند، یادآور شد: بانک‌های استانی سهم هر شعبه شهرستان را براساس تقسیم‌بندی ابلاغ کنند. باید شرایط را برای استفاده از ظرفیت‌های واحدهای تملک شده توسط بانک‌ها مهیا کنیم تا بار دیگر شاهد قرار گرفتن آنها در
 

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: رتبه استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید چهار است.

 قدرت‌الله ولدی در جلسه کارگروه امور اقتصادی و تولید استان اظهار کرد: در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور رتبه چهارم را با پرداخت به ۸۴ واحد با اعتبار ۲۳۶ میلیارد تومان داریم. طی یک ماه گذشته استان‎های اصفهان، البرز و سمنان در بحث پرداختی جلوتر از ما پیشی گرفتند و در آبان ماه رتبه دوم کشوری را داشتیم.

وی یادآور شد: از کل تسهیلات پرداختی ۲۰۹ میلیارد تومان مربوط به ۱۰ واحد بوده و ۷۴ واحد ۲۷ میلیارد تومان پرداخت شده است و انتظار می‌رود که بانک ها در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری لرستان افزود: انتظار می‌رود بانک‌ها تسهیلات رونق تولید را که تاکنون پرداخت شده و تسهیلاتی که در حال پرداخت است وارد سامانه سراسری کنند. اینکه در بحث پرداخت به رتبه چهارم کشوری تنزل داشته‎ایم رضایت بخش نیست و باید بررسی کرد که چه اتفاقی باعث کند شدن روند پرداخت‎ها شده است. در سال گذشته ۸۴ واحد تولیدی استان در تملک بانک‌ها بوده و در همان سال ۱۸ واحد توسط آنها احیا شده است.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: در سال ۹۶ تعداد واحدهای تملک شده به عدد ۹۷ رسیده، این در حالیکه باید بانک‌ها با واحدهای تولیدی تعامل کرده و در صورت تملک آنها را احیا و راه‌اندازی مجدد کنند.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی اضافه کرد: بانک های صادرات و ملی تا پایان دی ماه تسهیلات این بخش را جذب کنند.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا