تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: ایران اسلامی؛ میراث‌دار گفتمان مقاومت است.

به گزارش افلاک،حجت‌الله ناصرپور در جلسه شورای هماهنگی جشنواره ادبیات دفاع مقدس «به لهجه شقایق»، اظهار کرد: با پیدایش انقلاب اسلامی تعادل منطقه‌ای به هم خورد و با به هم خوردن این تعادل منافع غرب به خطر افتاد و برای مقابله با تفکر نو پای انقلاب دولت‌های غربی و شرقی جنگ مظلومانه‌ای در مقابل ما به راه انداختند. 

 
وی اضافه کرد: هشت سال دفاع مقدس باعث شد که در فضای ذهنی مردم یک انسجام خاص صورت بگیرد. 

 
ناصرپور افزود: جمهوری اسلامی ایران میراث‌دار گفتمان مقاومت در سراسر جهان است و برای حفظ این گفتمان باید تلاش بیشتری بکنیم تا دوستداران حقیقت بیمه شوند. 

 
وی ضمن اشاره به به‌وجود آمدن سازه‌های مثبت در هشت سال دفاع مقدس برای کشورمان، اظهارکرد: معنوی‌گرایی، فرهنگ شهادت‌طلبی، الگوپذیری، تسلیم‌ناپذیری، مبارزه با سلطه، ارزش‌گرایی و خودباوری ازجمله سازه‌های مثبت بود که در هشت سال دفاع مقدس برای ما به‌وجود آمد و از آن بهره می‌گیریم. 

 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: دفاع مقدس یک محوریت متمرکز است و وابسته به هیچ جناحی نیست و دست یاری مسئولان را می‌فشاریم تا برای حفظ ارزش‌ها و محافظ ماندن در مقابل هجمه‌های فرهنگی دشمن، ملت ما بالاخص نسل جوان مصون بماند. 

 
 وی افزود: به‌دنبال جمهوری اسلامی ایران، هویت سیاسی جدیدی به‌وجود آمد که باعث جهت‌دهی مناسبی در جامعه شد و این هویت ما را در هشت سال دفاع مقدس بیمه کرد و در مقابل دنیا ایستادگی کردیم. 

 
ناصرپور با اشاره به اهمیت هنر در ماندگاری دفاع مقدس، تصریح کرد: یکی‌از ابزارهایی که می‌تواند هویت سیاسی و فرهنگ دفاعی ما را ماندگار کند هنر است و در واقع می‌توان به فرموده مقام معظم رهبری اشاره کرد «هر اندیشه‌ای در غالب هنر نگنجد ماندنی نیست». 

 
ناصرپور اضافه کرد: جشنواره ادبیات دفاع مقدس که در بخش‌های خاطره، شعر و داستان برگزار می‌شود می‌تواند به ماندگاری هویت سیاسی ما کمک کند. 

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا