تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

یک دکترای اصلاحی و حرکات ورزشی معتقد است: دید متخصصان ارتوپد درمانی است.

حمید بابایی، یک عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور لرستان در گفت‌وگو با افلاک با انتقاد از اینکه متخصصان ارتوپد به بیماران دید درمانی دارند و تنها به درد و علامت توجه می‌کنند، اظهار کرد: ارتوپدها برای درمان بیمار فقط دارو تجویز می‌کنند و به فکر تشخیص منشأ درد و پیشنهاد حرکات اصلاحی نیستند.

وی اضافه کرد: ریشه بسیاری از دردهایی چون فشار روی گردن، دیسک و پادرد در داشتن وضعیت بد در بدن در هنگام راه رفتن، خوابیدن و نشستن است. متخصصان اصلاحی و حرکات ورزشی با تجویز تمرینات اصلاحی همراه با درمان‌های فیزیوتراپی بسیاری از آسیب‌ها و دردهای عضلانی را درمان می کنند.

این دکترای اصلاحی و حرکات ورزشی با بیان اینکه وضعیت نامناسب بدن در حالتی مانند نشستن منجر به آسیب و درد عضلات و استخوان می‌شود، خاطرنشان کرد: در هنگام نشستن روی صندلی به خصوص افراد کارمند باید استانداردهای لازم را رعایت کنند تا به بدن فشار کمتری وارد شود.

وی تصریح کرد: زاویه بین پشتی صندلی و نشیمن‌گاه باید 100 درجه باشد در حالی‎که در صندلی‌هایی که ما استفاده می‌کنیم، این زاویه 90 درجه است. همچنین ارتفاع صندلی با یک سوم قد شخص باشد و در صورت استفاده از میز باید ارتفاع آن نصف قد افراد درنظر گرفته شود.

این عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور لرستان گفت: در هنگام نشستن باید سر و گردن شخص روی شانه‌ها باشد به نحوی که با یک خط فرضی بدن به دو نیمه مساوی تقسیم شود. در هنگام ایستادن قسمت پایین گوش(لاله گوش) باید در سطح شانه‌ها قرار گیرد و سر به سمت عقب یا جلو متمایل شده باشد.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا