تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

سرمربی تیم ژیمناستیک هنری می‌گوید که کسب سهمیه المپیک و مدال بازی های آسیایی کار سختی است اما ژیمناست ها تمام تلاش خود را خواهند کرد.

به گزارش افلاک، رضا خیرخواه سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری  در پایان اولین مرحله اردو اظهار کرد: هدف اصلی ما آمادگی برای بازی های آسیایی جاکارتا است. بازی‌های جاکارتا مثل المپیک، میدان بزرگی است. ما تمام سعی خود را خواهیم کرد تا بتوانیم روی سکو برویم، اما کار بسیار سختی خواهد بود. کشورهای چین، کره و ژاپن که سرآمد این رشته در دنیا هستند در این رقابت ها حاضر هستند ولی ما تلاش می کنیم تا برای اولین بار در بازی های آسیایی مدال کسب کنیم. البته ما در دوره های قبل بازی های آسیایی فینالیست داشتیم که امیدوارم در این دوره منجر به مدال هم بشود.

او به حضور تیم ملی ژیمناستیک هنری در رقابت های بین المللی اشاره کرد و گفت: رقابت های بین المللی اسلوونی برای جوان‌تر هاست تا تجربه کسب کنند و ۷۰ تا ۸۰ درصد تیم اعزامی به این رقابت ها جوان ها خواهند بود. بعد از اسلوونی در نظر داریم که با سه ژیمناست به رقابت های جام تیوتا که به میزبانی ژاپن و در تک وسیله برگزار می شود برویم. علاوه بر این دو رقابت یک تا دو رقابت تدارکاتی دیگر نیز داریم تا بچه ها برای بازی های جاکارتا به خوبی آماده شوند.

سرمربی تیم ژیمناستیک هنری کسب سهمیه المپیک را کار سختی عنوان و خاطر نشان کرد: کسب سهمیه المپیک بسیار کار دشواری است. فکر می کنم برای کسب سهمیه در سال آینده یک تا دو مسابقه برگزار می شود و هر کشوری بتواند میان ۲۴ تیم اول دنیا باشد سهمیه حضور در المپیک را کسب خواهد کرد. این کار سختی است و ما برای این امر برنامه ریزی می کنیم، اما نمی‌توانیم قول ۱۰۰ درصدی بدهیم.

او در مورد شرایط اولین اردوی ژیمناستیک هنری با سرمربیگری خودش و مرحله بعدی این اردوها بیان کرد: این اولین مرحله اردو بود که به میزبانی خوب همدان و در ۱۴ روز برگزار شد. حدود یک ماه و نیم ملی پوشان دور از اردو بودند و ما هم فرصت زیادی تا رقابت های بین المللی اسلوونی نداریم. این مرحله از اردو بسیار خوب بود و ژیمناست ها توانستند برنامه های خود را تمرین کنند و به نظر من در پایان این اردو نتایج مثبتی حاصل شد. مرحله بعدی اردوی ما در استان لرستان خواهد بود.  

خیرخواه در پایان گفت: باید از فدراسیون تشکر کنم که شرایط خوبی را برای ژیمناستیک فراهم کرده است و خیلی از شاخه های این رشته احیا و حتی در برخی رشته اعزام هم داشتیم. این‌ها کار بزرگی است . امیدوارم نتایج خوبی حاصل شود.

مرحله اول اردوی تیم ملی ژیمناستیک هنری بزرگسالان با حضور ۱۱ ورزشکار زیر نظر کادر فنی جدید تیم ملی از ۲۲ شهریور تا ۵ مهر در همدان برپا شد. این ملی پوشان برای رقابتهای بین المللی اسلوونی آماده می شوند. محمدرضا خیرخواه سرمربی گری تیم ملی ژیمناستیک هنری را به عهده دارد. هادی خناری نژاد، سعیدرضا کیخا، سامان مدنی، پدرام زاهدی، حمید قاقزانی، ایمان خاموشی، مهدی احمدی کهنی، نیما عزیزی، عبدالله جامعی، نیما بیگدلوف و محمدرضا حمیدی اسامی ۱۱ ملی پوشی است که بعد از  رقابت های انتخابی به این مرحله از اردو دعوت شدند.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا