تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه اعتباری در لایحه سال ۹۷ برای مطالبات فرهنگیان وجود ندارد، گفت: بودجه آموزش و پرورش فقط کفاف هزینه‌های جاری را می‌دهد.

به گزارش افلاک، محمد بیرانوندی با اشاره به بودجه آموزش و پرورش در لایحه سال ۹۷، افزود: همواره مشکل کمبود بودجه در این وزارتخانه وجود دارد و از سالی به سال بعد منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: اگر چه در سال گذشته با تلاش کمیسیون آموزش مجلس به بودجه این وزارتخانه افزوده شده اما امسال وضعیت بودجه آموزش و پرورش هم بسیار ضعیف و شکننده است.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۷ توانایی انجام اقدامات مناسب را از متولیان امر می‌گیرد، تصریح کرد: این بودجه فقط می‌تواند حقوق و مزایای فرهنگیان را تامین و اعتبار سایر امور نزدیک به صفر بوده و بسیار نگران‌کننده است.

بیرانوندی تاکید کرد: کمیسیون آموزش مجلس و سازمان برنامه و بودجه باید اقدامات مناسب را در زمینه افزایش بودجه آموزش‌وپرورش انجام دهد در غیر این صورت این وزارتخانه مشکلات بسیاری خواهد داشت چرا که اعتبارات لازم برای نوسازی مدارس فرسوده، مطالبات فرهنگیان نظیر حق‌الزحمه امتحانات و.... وجود ندارد.

وی با اشاره به افزایش بودجه آموزش‌وپرورش در زمینه خرید خدمات آموزشی در مناطق کم‌برخوردار در سال۹۷، اظهار کرد: در صورتی که این افزایش اعتبار به درستی هدایت شود اقدام مناسبی است چرا که در برخی مناطق دولت ناچار است از این خدمات استفاده کند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خرید خدمات آموزشی در لرستان بسیار محدود است، ادامه داد: مبنای کار در این استان بر خدمات دولتی است؛ خرید خدمت در صورتی که به درستی هدایت شود بسیار مفید خواهد بود در غیر این صورت مطالبه‌ای تحت عنوان استخدام این نیروها ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش باید اصلاح شود، بیان کرد: نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه باید این موضوع را به درستی بررسی کرده و آن را اصلاح کنند چرا که در صورت عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان ممکن است در آغاز سال تحصیلی و یا زمان امتحانات در کلاس‌ها حاضر نشوند و حوزه آموزش آسیب ‌ببیند.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا