تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

قاضی عزیزی گفت: وظیفه دستگاه قضایی تشخیص حق از باطل در فرآیند یک دادرسی عادلانه و مبتنی بر قانون است.

کارگاه آموزشی شیوه اجرای احکام کیفری با حضور دادستانها، روسای شعب اجرای احکام کیفری و مدیران دفاتر اجرای احکام کیفری در سالن جلسات دادگستری کل استان لرستان برگزار و مباحث مرتبط در این خصوص مورد بررسی قرار گرفت.

قاضی عزیزی معاون منابع انسانی دادگستری لرستان تاکید کرد: وظیفه دستگاه قضایی تشخیص حق از باطل در فرآیند یک دادرسی عادلانه و مبتنی بر قانون است و تاثیرگذاری آرای قضایی در مرحله اجرای احکام مشخص می گردد، زیرا اجرای احکام ثمره روند دادرسی بوده و این مهم نشان از اهمیت اجرای احکام در تشکیلات قضایی می باشد.

معاون رییس کل دادگستری لرستان بیان داشت: لازم الاجرا بودن آرای قضایی در مرحله اجرای احکام بایستی با مدیریت صحیح و زمان بندی دقیق در پرونده های ارجاعی به نحو شایسته اعمال گردد تا هم از جنبه پیشگیری از تکرار جرایم موثر بیفتد و هم از جنبه کسب اعتماد عمومی در احقاق حقوق از دیدگاه افکار عمومی مثبت و موثر باشد.


قاضی عزیزی سپس خاطر نشان کرد: تعلیق، توقف و یا تاخیر در اجرای احکام کیفری به دلیل اهمیت موضوع جایز نیست و بایستی قضات محترم همواره این نکته را مد نظر داشته باشند که موانع اجرای حکم در اسرع وقت برطرف شود، لذا چشم امید مردم به قاطعیت قضات این شعب بوده و یک از شاخص های قاطعیت اجرای احکام، رفع موانع اجرای حکم و تسریع در امر اجرای حکم می باشد.

دکترعزیزی سپس به تبیین نقش دادستان در آزادی مشروط، عفو محکومین، مرخصی زندانیان، اعتراض، رفع ابهام و اجمال آراء پرداخت و بیان داشت: تمامی عوامل انسانی که در شعب اجرای احکام دخیل هستند می بایست حساسیت بیشتری در برخورد با شاکی یا شکات داشته باشند زیرا ایشان پس از سیر روند دادرسی انتظارات قانونی دارند که می بایست براساس آن در اجرای احکام ضمن دقت، سرعت عمل را مدنظرداشت.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا