تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

رییس کل دادگستری لرستان گفت: ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در ارتقاء سلامت اداری موثر است.

به گزارش افلاک، جعفر بدری در بازدید از دفاتر خدمات قضایی مرکز استان اظهار کرد: راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یک نوآوری کارا در امر قضایی و نوعی مشارکت مردم و سازمان ‎ های مردم نهاد در امر دادرسی و خدمت رسانی است که می‌‎تواند در توسعه عدالت و واگذار کردن امور اداری مردم به خودشان تجلی یابد. 

وی افزود: از آنجا که این دفاتر مستقل از دادگستری و ناچار به پذیرش هر دادخواست هستند، نه تنها نقشی در کاهش ورودی پرونده‎ها به دادگستری ندارند، بلکه بعضا موجب افزایش ورودی پرونده‎ها می‎شوند؛ البته اینکه ارباب رجوع می‎تواند در هر شهری غیر از حوزه قضایی دادگاه اقدام به تنظیم در تسلیم دادخواست کند، موجبات رضایت ارباب رجوع را در پی خواهد داشت.

بدری تصریح کرد: مردم بدون هرگونه مانع می ‎توانند به طور مستقیم به این دفاتر مراجعه کنند؛ چرا که این دفاتر به صورت پراکنده در اکثر نقاط شهرها وجود دارند و این موجب دسترسی آسان به خدمات قضایی است.

رییس کل دادگستری استان لرستان خاطرنشان کرد: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی می‎توانند در پیشگیری از وقوع جرم موثر باشند؛ چرا که مردم پس از وقوع جرم به این دفاتر مراجعه می‎کنند، اما اگر اختیارات بیشتری به آنها داده شود می‎توان در زمینه پیشگیری از وقوع جرم با ارائه بروشورهای حقوقی به ارتقای دانش حقوقی و در نهایت پیشگیری از وقوع جرم دست یافت.

وی درباره مزایای دیگر این دفاتر افزود: از مزایای دیگر الکترونیکی شدن روند رسیدگی به پرونده ‎ ها در قوه قضائیه مواردی همچون ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی، دسترسی ارباب رجوع به روند رسیدگی آسان و در نتیجه کاهش هزینه ‎ هایی همچون ایاب و ذهاب، صرفه جویی در وقت و کاهش مراجعات به مجموعه های قضایی و اطلاع سریع از روند رسیدگی است.

بدری افزود: از آنجا که اقدامات از طریق سامانه الکترنیکی انجام می‎شود؛ لذا نقش واسطه‎ها کم شده است و از شبهات عدم سلامت اداری کاسته شده و قطعا ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در ارتقاء سلامت اداری موثر است.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا