تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: بازسازی کارخانه پارسیلون ریسک بالایی دارد و هر کاری کنیم احیا نخواهد شد.

به گزارش افلاک، محمدرضا ملکشاهی راد در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با استاندار اظهار کرد:این جلسه دیر تشکیل شده زیرا 15 آذر لایحه دولت تقدیم مجلس می ‎ شود و عملا فرصتی برای اثرگذاری در لایحه دولت وجود ندارد.

وی افزود: پارسیلون ریسک بالایی دارد و هر کاری کنیم احیا نخواهد شد اما شهرک پتروشیمی و صنایع پایین دست آن ریسک پایینی دارد. الان با این نحوه عملی که شده هرگز اجرا نخواهد شد چراکه در اختیار پتروشیمی است و باید به بخش خصوصی آن را تحویل دهیم.

به گزارش ایسنا، شرکت پارسیلون به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان الیاف فیلامنت نایلون و گرانول پلی آمید دارای قدمتی ۴۰ ساله است که با واگذاری به بخش خصوصی مشکلات زیادی برای آن ایجاد شده است. باوجوداینکه در این کارخانه بیش از هزار نفر اشتغالزایی کرده ولی سال‌هاست توان پرداخت حقوق کارکنان خود را ندارد.

وی با بیان اینکه یکی از محوری‎ترین موضوعات در رشد و توسعه حرکت جمعی همه ارکان استان بوده و اولویت اول در پیشبرد اقتصاد است، ادامه داد: برای توسعه استان قطعا نیاز به بررسی بیشتری است چرا که در هر صورت محور باید سرمایه‎گذاری بخش خصوصی باشد و در آن تشکیلات نقش بیشتری داشته باشند.

ملکشاهی‎راد با تاکید بر اینکه در این جلسه اتاق بازرگانی نیز حتما باید حضور داشته باشد، تصریح کرد: در حال حاضر نمایندگان بخش خصوصی وسرمایه‎گذاری با مسائل دست و پنجه نرم می‎کنند و باید در این جلسات حضور داشته باشند.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در استان باید کارگروهی که دولت را بتواند متقاعد کند تشکیل شود، ادامه داد: همچنین در این کارگروه دولت بایدبرای بررسی موانع سر راه توسعه و رشد لرستان حضور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی مبتنی بر داده ‎ های درست و صحیح است، بیان کرد: در این رابطه باید مشخص شود که سهم سرمایه گذاری بخش خصوصی چقدر بوده چراکه در روند طی شدن پروژه‎ها بستگی دارد. اگر 90 درصد سهم،دولتی و 10 درصد خصوصی باشد باید گفت صدسال دیگر روند به بهره‎برداری رسیدن این پروژه ‎ ها طول می‌‎کشد.


نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محور برنامه‎ریزی در استان باید افزایش سهم سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد، یادآور شد: باید بررسی شود از منابعی که بانک‎ها در اختیار دارند چقدر سهم استان بوده است.

وی با اشاره به اینکه دولت دیگر نمی‎تواند متولی اقتصاد باشد و باید تنها نظارت کند، گفت: در بودجه سال 97 از 319 هزار تنها 69 هزار میلیارد تومان مربوط به بخش عمرانی بوده و مابقی جاری است یعنی دولت پهناور شده و توان تامین مخارج خود را ندارد در نتیجه بخش خصوصی باید وارد شود.

ملکشاهی راد با بیان اینکه هم اکنون استفاده از صندوق ملی، میدان رقابتی بین استانها شده است، اظهار کرد: برای دستیابی به منابع صندوق ملی ما ناتوانیم و باید یک برنامه ریزی و با توان و تفکر دیگری وارد شویم. مخصوصا درمورد یک میلیارد و نیم دلار بخش روستایی که باید بیشترین استفاده را برده باشیم چراکه شرایط آن در استان وجود دارد.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: موانع تولید در استان باید مشخص شوند تا زمینه حضور سرمایه‎گذار فراهم شود. می‎خواهیم سهم بخش خصوصی را در سرمایه‎گذاری استان را بدانیم و مشخص شود که چه مقدار منابع مالی داریم.

وی با بیان اینکه در رابطه با اشتغال جان به لب شدیم و همه ما در مقابل مردم مسئول هستیم، افزود: یکی از پروژه‎هایی که در خرم‎آباد داریم و باید روی آن کار کنیم بحث شیلات و مجتمع پرورش ماهی 6000 تنی سپیددشت است که هزار نفر به طور مستقیم اشتغال‎زایی دارد.

ملکشاهی راد، پرورش ماهی را از جمله فعالیت‎های با ریسک پایین عنوان کرد و گفت: باید به سمت سرمایه گذاری ‎ هایی که ریسک پایینی دارند برویم.

وی با اشاره به اینکه امروز برای لرستان تخصیص آب در اولویت است، اظهار کرد: در تولید صنعت به دلیل رکودی که در کشور وجوددارد فعلا ناکام مانده‎ایم و مزیت ما در حوزه کشاورزی است.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا