تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: فرهنگ مدرک‌گرایی در کشور نهادینه شده است.

به گزارش افلاک، سعید فرح ‎ بخش در جریان بازدید ملکشاهی ‎ راد، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان اظهار کرد: رشته‌های این دانشگاه کاربردی و خاص ‎ بوده به ‎ طوری ‎ که دانشجویان بعد از فارغ ‎ التحصیلی می‌توانند مشغول بکار شوند چون به طور عملی با رشته دانشگاهی خود آشنا شده و آموزش‌های لازم را می‌بینند.

وی ادامه داد: رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی براساس نیاز بازار تدوین و اجرا می‌شوند و در صورت اشباع حذف شده و رشته‌های کاربردی‌تر راه‌اندازی خواهد شد.

فرح‌بخش با اشاره به اینکه فرهنگ مدرک گرایی از قبل وجود داشته اما امروزه در کشور نهادینه شده است، اضافه کرد: در آمریکا تنها 15 درصد دانش ‎ آموزان وارد دانشگاه‌‎ ها می‌ شوند در حالی ‎ که در ایران تقریباً همه دانش ‎ آموزان با توجه به فرهنگ مدرک گرایی تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه دارند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با بیان اینکه کلینیک مشاوره اشتغال و کارآفرینی این دانشگاه به تازگی راه ‎ اندازی شده است، خاطرنشان کرد: این مرکز با هدف ارائه مشاوره‌های شغلی به دانش آموختگان، دانشجویان و متقاضیانی که درصدد راه‌اندازی کسب و کار جدید هستند و همچنین متقاضیانی که نیاز به مشاوره شغلی جهت رفع مشکلات و موانع کسب و کار دارند، ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در این دفتر نیازسنجی لازم انجام شده و براساس آن رشته ‎ های موردنیاز استان را در دانشگاه راه‌اندازی خواهیم کرد.

فرح ‌ بخش یادآور شد: در حال حاضر 2000 مدرس با دانشگاه علمی کاربردی لرستان همکاری می‌کنند.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا