تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از رشد گونه‌های جانوری در مناطق تحت مدیریت استان خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار افلاک اظهار کرد: هرساله به منظور برآورد جمعیت حیات وحش، بررسی وضعیت حفاظتی گونه‌های تحت حفاظت و اطلاع از زاد و ولد حیات وحش، سرشماری آنها انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در هر استان گونه‌های شاخص مورد سرشماری قرار می‌گیرند که در لرستان پستانداران سم‌دار مانند قوچ، میش، کل، بز و آهو سرشماری شدند. این سرشماری در 9 منطقه حفاظت شده و شکار و صید ممنوع انجام شد که در آن سازمان‌های مردم‌نهاد، کارشناس اداره و معتمدین محلی حضور یافتند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ادامه داد: منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد و اشترانکوه، شکار و صید ممنوع چهارشاخ، هشتادپهلو و قالیکوه ازجمله مناطقی هستند که مورد سرشماری قرار گرفتند. همچنین مناطق آزاد واقع در شهرستان‌هایی مانند پلدختر، خرم‌آباد و الیگودرز مورد بررسی قرار گرفتند.

فتحی بیرانوند گفت: هم اکنون این کار به پایان رسیده و با توجه به بررسی‌های انجام شده باید گفت که نسبت به سال گذشته نتایج امیدبخش بوده و رشد داشته‌ایم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان عنوان کرد: با توجه به اقدامات خوبی که در سال‌های اخیر درخصوص احداث پاسگاه‌ها، بالا بردن ضریب حفاظت، فرهنگسازی و برخورد با متخلفین صورت گرفته شاهد افزایش جمعیت این گونه‌های جانوری بوده‌ایم.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا