تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

استاندار لرستان اجرایی شدن طرح بزرگ سافاری پارک خرم‌آباد را یکی از طرح‌های مهم استان در راستای توسعه صنعت گردشگری و جذب توریسم عنوان کرد.

به گزارش افلاک، سید موس خادمی در نشست بررسی طرح احداث سافاری پارک بزرگ خرم‌آباد گفت: باید سرمایه‌گذار، طرح تفصیلی کامل اجرای این پروژه بزرگ را تهیه و ارائه کند تا با بررسی موانع و مشکلات پیش روی، نسبت به رفع آنها تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه برخی از پروژه‌های بزرگ استان را اولویت‌بندی کرده‌ایم که احداث این پارک بزرگ هم در اولویت قرار دارد، افزود: یکی از مهمترین موانع پیش روی اجرای این طرح، نداشتن مصوبه هیات دولت است که در این راستا باید مسئولان مرتبط و سرمایه‌گذار هر چه سریع‌تر مقدمات مطرح شدن این طرح در جلسه هیات دولت را فراهم کنند.

خادمی تاکید کرد: سرمایه اولیه سرمایه‌گذار باید مشخص شود تا طرح مرحله به مرحله و طبق زمان‌بندی مشخص انجام شود.

همچنین غلامرضا سلیمانی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در این نشست گفت: طرح احداث سافاری پارک بزرگ خرم‌آباد سال گذشته در کارگروه گردشگری لرستان به تصویب رسید و موافقت اولیه آن نیز صادر شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح به وسعت 21 هزار و 400 هکتار و با اعتباری بیش از 1300 میلیارد تومان در منطقه پارک جنگلی شوراب و دادآباد خرم‌آباد احداث خواهد شد، افزود: در صورت احداث این پارک، شاهد تحول بزرگی در صنعت گردشگری استان خواهیم بود.

محمدخانی سرمایه‌گذار طرح نیز با تشریح گزارشی از جزییات طرح سافاری پارک خرم‌آباد، پوشش جنگلی محل احداث این پارک را از جمله مشکلات اجرای آن عنوان کرد و ادامه داد: قصد تخریب پوشش جنگلی این منطقه را نداریم و در این خصوص آماده تعامل و همکاری اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست لرستان برای جانمایی مناسب هستیم.

وی همچنین خواستار واگذاری اراضی منطقه برای اجرای طرح شد و افزود: در صورت فراهم شدن مقدمات اجرای طرح و همچنین مشکل معارضان منطقه، عملیات احداث این طرح بزرگ را آغاز می‌کنیم.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا