تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

یک دکترای اقتصاد عوامل رونق یا رکود در بخش مسکن ایران را تشریح کرد.

مسعود سعادت‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار افلاک با اشاره به اینکه بخش مسکن یکی از بخش‌های مهم در اقتصاد است، اظهار کرد: بیش از صد صنعت وجود دارد که به بخش مسکن ارتباط دارند و بخش مسکن بخش پیشرو در اقتصاد ایران است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر بخش مسکن با رکود مواجه شده است، ادامه داد: مهم‌ترین و شاید تنهاترین عامل برای رکود در بخش مسکن کمبود تقاضا است. منظور از تقاضا، تقاضای موثر است، یعنی تقاضایی که پشت آن قدرت خرید وجود داشته باشد. بسیاری از زوج‌های جوان و خانواده‌ها به مسکن نیاز دارند اما چون قدرت خرید ندارند این نیاز تبدیل به تقاضا نمی‌شود.

این دکترای اقتصاد یادآور شد: چون تقاضا برای مسکن وجود ندارد و هم ساخت و ساز و هم خرید و فروش در این بخش متوقف شده است، این امر باعث رکود در چند سال اخیر شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ورود به بحث ساخت و ساز در بخش مسکن راحت‌تر از تولید در بخش‌های دیگر اقتصاد است و هر فرد با کم‌ترین اطلاعات و سرمایه اندک می‌تواند با خرید یک زمین اقدام به ساخت و ساز کند و به راحتی مسکن تولید و عرضه کند، رکود در این حوزه در کشور ایجاد شده است. رکود در بخش مسکن مربوط به عرضه نیست؛ یعنی از لحاظ سرمایه‌گذاری در مسکن و تولید مشکلی وجود ندارد و کافیست تقاضا ایجاد شود.

این دکترای اقتصاد گفت: برای اینکه تقاضا در مسکن افزایش یابد باید دولت منابع و تسهیلاتی را در اختیار خریداران مسکن قرار دهد تا این گروه تقاضای مسکن کنند که با این کار رونق در بخش مسکن اتفاق می‌افتد.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا