تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان گفت: مهم ترین مشکل تامین اجتماعی استان کمبود پزشک متخصص است.

به گزارش افلاک، دکتر امین بهاروند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد:  متاسفانه با وجود تلاش های صورت گرفته در استان کمبود پزشک متخصص داریم.

وی افزود: پزشکان متخصص در لرستان ماندگاری ندارند و یا اینکه اصلا برای فعالیت به استان نمی ‎ آیند اگر حتی پزشکان لر زبان در استان فعالیت داشته باشند ما کمبود پزشک متخصص نخواهیم داشت و این در حالیست که این پزشکان به استان ‎های دیگر برای فعالیت می روند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان تصریح کرد: علوم پزشکی نیز پزشکان با رشته ‎های مختص خود دارند و برای تامین اجتماعی از بین فارغ التحصیلان پزشکی سهیمه ‎ای ندارند. پزشکان علوم پزشکی وقت اصلی خود را برای دانشگاه و وقت اضافه خود را برای تامین اجتماعی اختصاص می‌دهند. علوم پزشکی لرستان با تامین اجتماعی تعامل دارد، اما باید کمبود پزشک متخصص در مراکز تامین اجتماعی لرستان به صورت جدی رفع شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه در یک بند آمده است که وزارت بهداشت موظف شده که پزشکان طرحی خود را به تامین اجتماعی بدهد که امید می‎رود که سال اول اجرای برنامه ششم توسعه بوده وزارت بهداشت در این رابطه نیم نگاهی به تامین اجتماعی داشته باشد.

بهاروند افزود: اخیرا یک متخصص چشم برای بیمارستان تامین اجتماعی خرم ‎ آباد جذب شده که هفته آینده در استان شروع به کار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دو متخصص مغز و اعصاب نیز برای استان جذب شده که فعالیت خود را آغاز می کنند، اظهارکرد: هیچ ‎ گونه محدودیتی برای به کارگیری پزشکان متخصص در استان وجود ندارد. پرداختی به پزشکان متخصص در لرستان ۳۰ درصد نسبت به استان‎ های برخوردار بیشتر است.

بهاروند با اشاره به مراجعات کاذب و غیرضروری به مراکز تامین اجتماعی و سایرمراکز درمانی در استان، تصریح کرد: این مراجعات به مراکز درمانی فراوان بوده که نیازمند فرهنگسازی و اطلاع رسانی از سوی رسانه ها است.

وی اضافه کرد: 2 میلیون و  ۱۰۰ هزار نفر در مراکز تامین اجتماعی لرستان طی سال گذشته  ویزیت شده‎اند که ۲۷ هزار نفر در مراکز تامین اجتماعی استان بستری شده اند. از مجموع افراد بیمار بستری شده در مراکز تامین اجتماعی لرستان  ۱۷ هزار نفر مورد عمل جراحی قرار گرفتند.

بهاروند افزود: ویزیت بیماران در مراکز تامین اجتماعی لرستان در سال  ۹۵، ۱۰  درصد نسبت به سال  ۹۴  رشد داشته است.

وی تصریح کرد: دو مرکز تامین اجتماعی در شهرستان ‎ های نورآباد و پلدختر افتتاح شده است که در این راستا لرستان در رتبه دهم کشور در زمینه تعداد مراکز مراکز ملکی تامین اجتماعی قرار دارد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان اضافه کرد: طی سال گذشته در زمینه خرید تجهیزات پزشکی در استان رشد مطلوبی داشتیم به ‎ طوری ‎که در مدت زمان یاد شده بیش از  ۱۷ میلیارد و  ۵۰۰   میلیون تومان تجهیزات برای مراکز استان خریداری شد.

بهاروند با اشاره به نوسازی تجهیزات پزشکی مراکز تامین اجتماعی لرستان، بیان کرد: دستگاه «سی تی اسکن» تامین اجتماعی خرم آباد که  ۲۵ سال از عمر آن می ‎ گذشت با اقدامات صورت گرفته به ‎روزرسانی شد. همچنین هتلینگ و اورژانس مراکز و بیمارستان ‎ های تامین اجتماعی لرستان توسعه داده شده است که با برنامه ‎ ریزی ‎های صورت گرفته ارتقای هتلینگ و توسعه اورژانس دو بیمارستان شهرستان ‎های بروجرد و دورود طی امسال را خواهیم داشت.

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان با اشاره به درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان ازنا، تصریح کرد: هم اکنون این درمانگاه  ۷۵ تا  ۸۰  درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امسال به بهره برداری می‎رسد.

بهاروند از شبانه روزی شدن درمانگاه تامین اجتماعی الیگودرز خبر داد و افزود: آزمون استخدامی نیروهای مورد نیاز برای این درمانگاه برگزار شده و هم اکنون این درمانگاه آماده بهره ‎ برداری است.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا