تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

معاون  سياسي ، امنيتي و اجتماعي استانداري  لرستان در اولين جلسه كارگروه  سلامت  و امنيت  غذايي در سال 94 از عدم محتوي سازي و توليد  پيامهاي  فرهنگي در حوزه فرهنگ شهر نشيني انتقاد كرد .

 به گزارش افلک ورزش ،سيد سعيد شاهرخي در اين جلسه  كه با حضور اعضاي كارگروه  سلامت و امنيت غذايي در استانداري لرستان برگزار گرديد سخنان خود را در دو حوزه مشكلات و چالش هاي مرتبط با بيماري هاي منتقله از طريق آب آشاميدني و بحث مديريت پسماند تبيين نمود .

وي در خصوص  وضعيت لزوم سلامت  و بهداشت  آب آشاميدني در شهرها بويژه روستاها اظهار  داشت ؛  با توجه  به فرا رسيدن  فصل گرما و شيوع  برخي يماريها كه از طريق آشاميدن آب آلوده  ممكن است  رخ دهد مي بايست  موضوع  اب را از  دو نظر كميت و كيفيت  موردتوجه قرار داد.

شاهرخي عنوان داشت ؛  با توجه به تنگناهاي بوجود آمده  در ساليان اخير و كمبود  آب بر اثر  شرايط خاص  اقليمي حاكم بر منطقه استفاده بهينه از منابع آب و توجه به كيفيت آب  شرب يك ضرورت  انكار ناپذير است كه مي بايست  با يك تلاش سازمان يافته  و جامع حداكثر توان را براي آن معطوف داشت.

معاون سياسي ، امنيتي وانتظامي استانداري لرستان ازبخشداران و فرمانداران خواست تا با همكاري با مسئولين آبفا در متصل نمودن روستاها به شبكه توزيع آب بهداشتي اهتمام ويژه را داشته باشند وي همچنين مسئولين آبفارا ملزم به تلاش بيشتر براي جلب مشاركت مردم در استفاده بهينه از شبكه هاي آب شرب بهداشتي نمود.

 شاهرخي دربخش ديگرازسخنان خود به مديريت پسماند هاي عفوني وعمومي اشاره نمود واذعان داشت ؛ اگر چه شهرداري خرم آباد در راستاي  ايجاد مركز مديريت پسماند در اين شهر زحمات زيادي را متحمل شده ولي دواشكال عمده در احراز موفقيت در اين راستا وجود دارد نخست  نحوه جمع آوري و حمل زباله در سطح شهر كه متأسفانه در اين خصوص بصورت منظم و مكانيزه زباله ها از مردم تحويل گرفته نمي شود كه دراين خصوص شهروندان رضايت ندارند و دوم ، عدم كار فرهنگي و فرهنگ  سازي عمومي توسط شهرداري ، شوراي شهر و دستگاههاي مرتبط كه مي بايست با ارائه برنامه هاي كارشناسي شده ، در اين خصوص مديريت اذهان عمومي ودخيل كردن شهروندان در امور شهري رافراهم نمايند .

وي از دستگاههاي  خدمات رسان خواست تا با مطالعه و ارائه برنامه هاي اصولي ،  نيازهاي مردم را شناسايي و با اجراي كار فرهنگي در نگرش  مردم به مسائل شهر نشيني تغييرات مثبت ايجاد نمايند .

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا