تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از کاهش 72 درصدی بارندگی‌ها در استان خبر داد.

 دکتر رضا میرزایی درگفت‎وگو با  خبرنگار افلاک با اشاره به وضعیت بارش‌ها در سال آبی جاری(96-97) اظهار کرد: کل بارش‌ها از اوایل مهرماه تاکنون، 63 میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود ۷2 و بلندمدت 66 درصد کاهش داشته‌ایم.

وی ادامه داد: کاهش بارندگی‌ها علاوه بر تاثیر منفی بر آبدهی چشمه‌ها، قنوات، چاه‌ها، رودخانه‌ها و تالاب‌ها، سبب کاهش شدید ذخایر آب پشت سدهای استان نیز شده است.

میرزایی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از حجم مخازن سدهای استان خالی است، اضافه کرد: از 6 سد مخزنی استان با حجم ۲۰٨ میلیون مترمکعب که تاکنون یا به بهره‌برداری رسیده یا آبگیری شده‌اند، فقط 65 میلیون مترمکعب ذخیره آب دارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان یادآور شد: 130 رودخانه دائمی و فصلی با طول حدود 9000 کیلومتر در استان وجود دارد که در آبدهی این رودخانه‌ها نیز کاهش داشته‌ایم.

وی درباره شبکه سد ایوشان گفت: این شبکه هم‌اکنون 49 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تکمیل به حدود 5 میلیارد تومان دیگر نیاز دارد.

میرزایی با اشاره به اینکه حدود ۷۶ درصد از اراضی لرستان به صورت دیم کشت می‌شود، اضافه کرد: متاسفانه با توجه به کاهش بارش‌ها، کشاورزی لرستان بسیار آسیب‌پذیر است.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا