تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

 

رییس اتاق بازرگانی لرستان گفت:بهبود فضای کسب‌وکار برای استان ما باید در اولویت باشد و دستورالعملی که از بهار سال ۹۶ تدوین‌شده است نشان می‌دهد که سه مشکل اصلی برای بهبود فضای کسب‌وکار در لرستان وجود دارد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی افلاک ورزشی ،حسین سلاحورزی ظهر امروز در جلسه شورای سیاست‌گذاری اقتصاد مقاومتی که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد اظهار داشت: شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد که سرانه درآمد در لرستان نصف سرانه درآمدی در کل کشور است که سبب کاهش توان اقتصادی کشور می‌شود.

نایب رئیس اتاق ایران افزود: با توجه به این امر و پایین بودن توان اقتصادی مردم نباید از واحدهای صنعتی توقع وصول مالیات داشت، این موضوع سبب وارد شدن فشار به شرکت‌های اقتصادی می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی افراد از‌ ما به جهت صادر نکردن کارت بازرگانی شکایت کرده‌اند، عنوان کرد: این‌کارت برای اشخاصی که صادرات و واردات انجام می‌دهند صادر می‌شود و شناسایی آن‌ها نیز روند حساسی دارد، چراکه افرادی نیز وجود دارند که این کارت را اخذ کرده و اجاره می‌دهند.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان گفت: صدور این کارت دارای قوانین و ضوابط خاصی است و در صورتی که این قوانین رعایت نشود، و شخص به تعهداتش عمل نکند کارت بازرگانی او باطل خواهد شد.

وی بیان کرد: در برخی واحدها که فعال هستند توقیف اموال و مکان صورت می‌گیرد که این عمل سبب ایجاد اختلالاتی در کار آن‌ها می‌شود، به نظر می‌رسد بهتر است در  زمینه این قانون تجدیدنظر شود.

سلاحورزی در ارتباط با ممنوع الخروجی برخی بدهکاران گفت: برخی از ممنوع الخروجی‌هایی که در بعصی موارد انجام شده است، به دلیل بدهکاری مبالغ اندکی است که جای تفکر دارد و باید نسبت به آن نیز رسیدگی شود.

وی با تاکید بر بهبود فضای کسب و کار در لرستان، خاطرنشان کرد: در ارتباط بهبود فضای کسب و کار مشکلاتی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرند.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان تصریح کرد: سه مشکل اساسی در این ارتباط وجود دارد که مهم‌ترین آن دشوار بودن تامین‌منابع مالی از بانک‌ها است و در بین دستگاه‌ها نیز ترس از بازرسی‌ها وجود دارد.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا