تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

 

رئیس کل دادگستری لرستان گفت :لرستان و کشور هنوز الگوی توسعه نداردومجازات‌ها تنها برای بیچاره‌های پابرهنه نیست.

 به گزارش  افلاک ورزشی  ، جعفر بدری  در جلسه شورای سیاست‌گذاری اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: بیشتر مشکلاتی که در حوزه صنعت وجود دارد بی‌نظمی در برنامه‌های دولت است‌.

وی با اشاره به فعالیت محیط‌بانان، مأموران جنگل‌داری، مأموران حوزه آب و ... گفت: مردم توقع‌هایی دارند و ما نیز وظایفی داریم و باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که به مردم آسیبی وارد نشود.
رئیس کل دادگستری لرستان با تأکید بر اینکه ما برای مقابله با تصرف ارضی ملی جدی هستیم گفت: قالب پرونده‌های در دادگستری‌ها کسانی هستند که از سر ناچاری دست‌به‌کاری زده‌اند.
وی با بیان اینکه هنوز الگوی توسعه در استان و کشور تعریف نشده است گفت: باید با برنامه‌ریزی لازم و شناخت شرایط کشور را به سمت ظرفیت‌های حوزه کشاورزی سوق دهیم.
بدری با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در کشور کار ساده‌ای نیست و از هر طرف به سمت سرمایه‌گذار هجمه وارد می‌شود گفت: سرمایه‌گذار در شرایط ناپایدار اقتصادی سرمایه‌گذاری نمی‌کند و محاسبات دقیق دارد و می‌داند وقتی سرمایه‌گذاری که می‌کند باید نفعی عاید او شود.
وی با اشاره به اینکه اگر سرمایه‌گذار ببیند تصمیمات دولت ثبات ندارد و هرروز قیمت دلار، برنامه مالیاتی، امتیازات دولت و ... تغییر می‌کند سرمایه‌گذاری نمی‌کند گفت: این عوامل موجب می‌شود که جوانان جویای کار به سراغ کاری برود که برایش حداقل درآمد را دارد و آن‌هم کار در بخش کشاورزی است و این در حالی است که این حوزه نیز دارای مشکلات فراوانی است.
 
مجازات‌ها تنها برای بیچاره‌های پابرهنه نیست
رئیس کل دادگستری لرستان، گفت: سرمایه گذاری در بخش صنعت نیز مطلوب نیست و از طرف دیگر شاهد وضع نابسامان بانک‌ها نیز هستیم، در این شرایط جوان بیکار که می‌خواهد زندگی تشکیل بدهد و ازدواج کند باید چه‌کاری انجام دهد؟
وی با تأکید بر اینکه ما در مقابل این جوانان مسئولیت داریم گفت: جوانان ما به‌واسطه سوء مدیریت برخی از قسمت‌ها در دولت قربانی می‌شود و حدود ۸۰ درصد زندانیان ما همین جوانان هستند که برایشان برنامه نداشتیم و آن‌ها شغل نداشتند.
بدری افزود، در این شرایط باید جلوی دست‌اندازی سودجویان به بیت‌المال را باید بگیریم و پرونده‌های خرد را نیز بررسی می‌کنیم اما نباید انتظار داشت که ما همه این‌ها را تشدید کنیم و همه را به زندان بفرستیم.
وی بیان کرد، ما برای این پرونده‌های خرد هزینه ایجاد می‌کنیم که فرد متخلف بداند از تصرف به اراضی دولتی نفعی عایدش نمی‌شود، اما اینکه به خانواده‌ای از راه مجازات آسیب وارد کنیم مطلوب نیست و باید در این زمینه برای جوانان تدبیری کنیم.
رئیس کل دادگستری لرستان، با اشاره به تغییر کاربری اراضی ملی بیان داشت: مجازات‌ها تنها برای بیچاره‌های پابرهنه نیست که از سر ناچاری اقدام به این کار می‌کنند و مبارزه با قاچاق فقط برای کول برها نیست و باید قاچاقچیان عمده را شناسایی کنیم.
 
 وی افزود باید با آن‌هایی که برای خوش‌گذرانی و ثروت‌اندوزی زمین‌های ملی را تصرف می‌کنند برخورد صورت گیرد و همچنین باید تلاش کنیم که با حداقل آسیب‌رسانی به مردم از اموال عمومی و محیط زیست دفاع و حفاظت کنیم.
بدری با تأکید بر اینکه آسان‌ترین راه برای بهبود شرایط اقتصادی استان تقویت صنعت گردشگری است گفت: با این اقدام جرایم خودبه‌خود کاهش پیدا می‌کند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بی‌اعتنایی برخی از مقامات و وزارتخانه‌ها به استان لرستان بیان داشت: در این راستا به دادستان دستور می‌دهیم که به این موارد وارد شود و معقول نیست و معنا ندارد که بر اساس فشارهای سیاسی به‌جایی توجه صورت گیرد و به‌جای دیگر بی‌اعتنایی شود.
رئیس کل دادگستری لرستان گفت: در بعضی استان‌ها واقعاً تحول صورت می‌گیرد و آن‌ها توسعه پیدا می‌کنند اما استان لرستان همین‌طور مانده و نمی‌دانیم دلیل این موضوع چیست؟
وی با بیان اینکه ما اعلام کردیم که خط راه‌آهن دورود - اندیمشک فرسوده است و هر روز به محیط زیست خسارت وارد می‌کند گفت: استاندار قبل و همه پیگیری کردند اما معاون وزیر جواب درستی به ما نداد که به دادستان اعلام کردیم که وارد موضوع شوند به معاون وزیر را بیاورد که شما به‌واسطه کوتاهی در انجام وظایف خود به محیط زیست خسارت وارد می‌کنید و ماهیان زیادی به‌واسطه فرسود بودن خطوط راه‌آهن ریلی استان تلف شدند.

 وی با اشاره به اینکه هر اقدامی که سبب ایجاد اختلال در کار واحدهای فعال شود برای ما به هیچ عنوان قابل قبول نیست، خاطرنشان کرد: هیچ دستگاه خدمات‌رسانی حق ندارد که آب، برق و گاز یک واحد فعال را قطع کند و در این واحدها باید به هر طریقی از ایجاد خسارت بیشتر جلوگیری شود.

رییس‌کل دادگستری لرستان یادآور شد: در ارتباط با قراردادهای تامینی زمانی که یک واحد فعال باشد، زندانی کردن مسوول آن دردی را دوا نکرده و باید به او فرصت داد تا در جهت پرداخت بدهی‌های خود اقدام کند.

بدری با اشاره به لزوم‌نظارت مستمر بر واحدهای صنعتی، خاطرنشان کرد: نمی‌توان واحدها را به حال خود رها کنیم چراکه سبب ایجاد مشکلات بیشتری می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت پارسیلون نیز هنوز مشکلاتش رفع نشده و اگر نسبت به آن‌بی‌تفاوت باشیم، بدهی‌هایش افزایش یافته و هیچکس قادر به راه اندازی و احیای آن نمی‌شود.

این مسوول با اشاره به تملک واحدهای بدهکار تصریح کرد: این تملک باید در صورتیکه واحد فعال باشد به گونه‌ای اعمال شود که واحد را دچار خسارت و تزلزل نکند.

بدری افزود: بازاری‌های ایرانی امروز در کشور عراق به پیشرفت رسیده اند و علت آن نیز عدم وجود موانع بر سر راه سرمایه‌گذاری است.

وی در ارتباط با ممنوع‌الخروج کردن‌ بدهکاران مالیاتی گفت: نباید یک‌شخص را بخاطر بدهی کم‌ممنوع‌الخروج کرد، این قانون برای بدهی‌های کلان اجرا می‌شود و راه‌های بهتری برای وصول مالیات وجود دارد.

 

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا