تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت:یکی از مباحثی که در استان سبب بروز سیلاب شده، تخریب خاک و یا وجود نخاله‎ها و پسماندها در مسیر رودخانه‌هاست.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با افلاک با بیان اینکه انجام کارهای آبخیزداری و آبخوان‎داری در استان از سوی منابع طبیعی لرستان ضروری است، تصریح کرد: نخاله‎های ساختمانی، فضولات حیوانی و پسماندها اثرات مخربی دارند و باید برای مکان دپوی موقت و دفع آنان اقداماتی جدی انجام شود.

وی، بر لایروبی کانال‎های آب درون شهری توسط شهرداری‌ها تاکید کرد و افزود: نخاله‎های برخی مناطق خرم‌آباد معضلی است که می‎تواند برای سلامت افراد خطرناک باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان تصریح کرد: زباله خاکبرداری‎هایی که در مسیر آزادراه‎های استان انجام شده در مسیر رودخانه‌هاست که باید نسبت به جمع آوری آنها اقدام شود.

وی به وجود ریزگردها به عنوان مهمان ناخوانده استان اشاره کرد و گفت: کانون اصلی این پدیده خارج از کشور بوده و متاسفانه در مسیر ذرات درشت می‎مانند و ذرات ریز وارد استان می‌شوند و مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در سال 94، 87 روز آلوده، در سال 95، 86 و از ابتدای امسال تاکنون 39 روز آلوده را در لرستان شاهد بودیم.

وی گفت: سند جامع مقابله بار ریزگردها در استان تدوین و مصوب شده اما متاسفانه خیلی از دستگاه‎ها اقدامات لازم را انجام نداده و باید توجه ویژه به این امر داشته باشند. در برخی از روزهای آلوده میزان آلایندگی بسیار بالاست و نیاز است دانش آموزان مقطع ابتدایی تعطیل شوند.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا