تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان بر ضرورت لزوم ترویج کارآفرینی در بین خانواده‌ها تاکید کرد.

دکتر سعید فرح‌بخش در گفت‌وگو با افلاک، با اشاره به اینکه کارگاه‌های کارآفرینی در دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برپایی این کارگاه‌ها آشنایی با مفاهیم کارآفرینی و اجرای برنامه‌های مصوب شورای پژوهش و فناوری دانشگاه است.

وی اضافه کرد: برنامه دانشگاه علمی کاربردی لرستان در سال جاری گرایش به کارآفرینی و مهارت است و برنامه‌ها را در این راستا تدوین خواهیم کرد.

فرح‌بخش با بیان اینکه توسعه کشور در گرو اشتغال است، تصریح کرد: ایجاد اشتغال نیز به خلاقیت بستگی دارد. کشورهای توسعه یافته این مرحله را طی کرده و به زیرساخت‌های اقتصادی در سیستم‌های آموزشی در مقاطع مختلف توجه خاصی داشته‌اند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با تاکید بر اینکه کارآفرینی یک فرهنگ است، افزود: در واقع کارآفرینی فضا و شرایطی است که افراد، دانشجویان و دانش‌آموزان در مقاطع مختلف باید آن را تجربه کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه کارآفرینی فرهنگی است که از خانواده شروع و در دوران مدرسه و دانشگاه دنبال می‌شود، یادآور شد: باید در بین خانواده‌ها، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها فرهنگ کارآفرینی را نهادینه کنیم. کشورهای مختلف با توجه به محیط‌های آموزشی و دانشگاهی نگاه عمیق‌تری به کارآفرینی دارند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان خاطرنشان کرد: یکی از نقش‌های کارآفرینی ایجاد شرایطی است که منجر به توسعه و پیشرفت کشور شود. کشورها پشرفت نمی‌کنند مگر آن‌که دانش‌آموزان، دانشگاهیان و جوانان آن‌ها با مشارکت خلاقانه و ورود به عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... و کارآفرینی فعالیت کنند.

فرح‌بخش اظهار کرد: علاوه بر خلاقیت جسارت نیز مهم است. کارآفرین‌ها می‌توانند سرمایه‌های سرگردان را ساماندهی کرده و به سمت توسعه هدایت کند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با اشاره به موسسات غیرمجاز مالی و اعتباری عنوان کرد: افراد کارآفرین می‌توانند در راستای ایجاد اشتغال و تولید، سرمایه‌های سرگردان را به فرایند مولد تبدیل کنند.

وی اضافه کرد: هدایت ایده‌ها به سمت پیشرفت با توجه به شعار سال منجر به اشتغالزایی و کارآفرینی که زمینه‌ساز توسعه متوازن همه جانبه است، خواهد شد.

فرح‌بخش با یادآوری اینکه کارآفرینی منجر به توزیع عادلانه ثروت و درآمد و مدیریت می‌شود، خاطرنشان کرد: قدرت سیاسی از طریق کارآفرینی می‌تواند نمود پیدا کند و این کارآفرینی است که کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با بیان اینکه یکی از مشکلات  نداشتن ایده و خلاقیت در مسائل مختلف است، تصریح کرد: برخی از مشکلات به راحتی با طرح ایده حل شده و شرایط را بهبود می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات اجتماعی و بیکاری فارغ‌التحصیلان کشور می‌توان با استفاده از طرح‌ها و ایده‌های کارآفرینان این تهدید را به فرصت تبدیل کرد.

فرح‌بخش افزود: زمانی‌که کارآفرینی به فرهنگ تبدیل شود، شرایط اقتصادی کشور بهبود یافته و دولت هم می‌تواند خدمات بهتری را ارائه دهد.

وی گفت: در آموزش و پرورش باید دیدگاه‌ها و طرح‌های اساسی در خصوص کارآفرینی مطرح شود و دانشگاه‌ها نیز به عنوان مراکز آموزشی و پژوهشی که با صنعت ارتباط تنگاتنگی دارند، نسبت به بررسی کارآفرینی ورود پیدا کنند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان اظهار کرد: ماهیت این دانشگاه مهارت‌آموزی و کارآفرینی است و در این راستا نقش‌های بسیاری را ایفا می‌کنیم، گرچه تاکنون به همه اهداف نرسیده‌ایم، چراکه دانشگاه کارآفرین ویژگی‌های خاصی دارد که با استانداردهای آن فاصله داریم.

وی تصریح کرد: عمل‌گرایی لازمه کارآفرینی است و زمینه‌ کارآفرینی در دانشگاه‌های ما ضعیف است که باید آن را تقویت کنیم.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا