تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

معاون توسعه و فناوری صداوسیما گفت: برای پوشش مناسب و گسترده‌تر مراسم محرم امسال، ۳۹ پهنای باند ماهواره‌ای آزاد کردیم.

به گزارش افلاک، رضا علیدادی در نوزدهمین گردهمایی معاونان فنی مراکز و مدیران ارشد معاونت توسعه و فناوری صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران که در لرستان برگزار شد، با اشاره به تلاش دشمنان برای بزرگ‌نمایی مسائل بی‌اهمیت در جهت انحراف افکار عمومی و ایجاد اختلاف در کشور افزود: رسانه ملی با تبیین به موقع مسائل و نیز آگاهی‌بخشی به جامعه در برهه‌های مختلف دشمنان را در دست‌یابی به اهداف شوم ناامید کرده است.

وی با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در کشور تصریح کرد: صداوسیما با پخش مستقیم عزاداری حسینی در مناطق مختلف کشور نقش بسزایی در انعکاس آیین‌های سوگواری مردم ولایتمدار ایران اسلامی و بزرگداشت شعائر دینی در این ایام ایفا کرد.

علیدادی با بیان اینکه برای پوشش مناسب و گسترده‌تر مراسم محرم امسال، ۳۹ پهنای باند ماهواره‌ای آزاد کردیم، افزود: با تلاش همکاران فنی سازمان، میزان و حجم پوشش مراسم سوگواری اباعبدالله‎الحسین(ع) در نقاط مختلف کشور نسبت به محرم پارسال بیش از دو برابر افزایش یافت.

وی انعکاس و پوشش مناسب مراسم ملی و مذهبی در سراسر کشور را از راهبردهای معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی عنوان کرد و گفت: به منظور تعمیق ارزش‌های اسلامی و انعکاس همبستگی ملت ایران بنا داریم که سطح پوشش این گونه مراسم را از مراکز استان‌ها به شهرها و مناطق کم‌جمعیت و حتی دورافتاده گسترش دهیم.

معاون توسعه و فناوری رسانه ملی تمرکززدایی و دادن اختیارات به مراکز استان‌ها را از برنامه‌های اصولی حوزه فنی سازمان ذکر کرد و افزود: با اجرای این برنامه در دو سال اخیر، شاهد انسجام و هماهنگی بیشتر در اجرای سیاست‌ها، استفاده حداکثری از توان و ظرفیت مراکز استان‌ها و نیز افرایش خلاقیت‌ها در این حوزه هستیم.

وی تمرکززدایی در بخش سیگنال‌رسانی، عملیاتی کردن پدافند غیرعامل، بروزرسانی حوزه‌های فنی، ساختاری در تامین تجهیزات و نیز هوشمندسازی فرستنده‌ها را از برنامه‌های معاونت فنی سازمان صداوسیما عنوان کرد و گفت: با توجه به نقش رسانه‌های فضای مجازی در سال‌های اخیر باید با تامین زیرساخت‌ها و امکانات لازم از تمام قابلیت‌ها و فناوری‌های نوین در این فضا استفاده کنیم.

محمد بازوند، مدیرکل صداوسیمای مرکز لرستان نیز با اشاره به اینکه بیش از ۲۶۰ شبکه فارسی زبان به‌طور شبانه‌روزی علیه هنجارها و ارزش‌های اسلامی برنامه تولید و پخش می‌کنند، اضافه کرد: کارکنان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم این تقابل سخت و جنگ نرم دشمنان هستند.

وی با بیان اینکه معاونت‌های فنی بسترساز فعالیت رسانه ملی و استانی صداوسیما هستند، ادامه داد: با بکارگیری فناوری‌های نوین و روزآمد کردن تجهیزات و تاسیسات در حوزه فنی سازمان، تولیدات مختلف رادیویی و تلویزیونی با کیفیت مناسب و سرعت بیشتری به مخاطبان ارائه خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا