تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر سنجی

پر بازدیدترین های هفته

دسترسی سریع

 

 

جدول لیگ برتر

جدول لیگ 1

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با تاکید بر جمع‌آوری کمپ‎های غیر مجاز گفت: برخی از این کمپ‌های غیر مجاز به محلی برای توزیع مواد مخدر و روانگردان‌ها  تبدیل شده و به دلیل نداشتن حداقل استانداردهای لازم صلاحیت نگهداری از معتادان را ندارند.

به گزارش افلاک، مجتبی بیرانوند در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بروجرد اظهار کرد: اعتیاد به‌عنوان یک عامل مخل در سلامت فردی و اجتماعی است که خسارت‌های بی‌شماری در ابعاد مختلف اعم از فردی، خانوادگی، بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بر جامعه تحمیل می‌کند.

وی ادامه داد: ضعف ساختاری و عدم برنامه‌ریزی مناسب باعث شده که شاهد روند تقاضای مواد مخدر و روان‏‎گردان‎ها و کاهش سن و ورود جوانان و نوجوانان به چرخه اعتیاد باشیم.

بیرانوند اضافه کرد: بی‌شک برای ضربه‎پذیری این سیستم هوشمند نیازمند راهبرد اجتماعی شدن هستیم و معتقدیم در موضوعاتی مثل پیشگیری، درمان و صیانت بعد از بهبود یافتگان باید با مشارکت عموم انجام شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان یادآور شد: ایفای نقش و مداخله موثر کلیه معماران اجتماعی و گروهای مرجع اعم از اساتید، روحانیون، معلمان، دانشجویان، دانش‌آموزان، نخبگان، هنرمندان، ورزشکاران، اصحاب رسانه و سازمان‌های مردم‌نهاد در کاهش مصرف موادمخدر و روانگردان‌ها در جامعه ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان‌های غیر دولتی و مردم‌نهاد شاه ‎بیت کارهای پیشگیری هستند که می‌توان با کمک آنها مبارزه با مواد مخدر را به همه لایه‌های جامعه برد و ما این تشکل‌ها را همکاران و شریک واقعی خودمان در مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها می‌دانیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان افزود: 174 مرکز ترک اعتیاد آقایان و بانوان اعم از دولتی و بخش خصوصی در استان وجود دارد.

نوشتن دیدگاه

بازگشت به بالا